Geros oro sąlygos ir paruoštas lėktuvas lėmė, kad nuo šeštadienio Mažeikių Julijono Kumpikevičiaus aerodrome pradedamas skraidymų ir šuolių parašiutu sezonas.

Atliko pirmąjį šuolį
Dar praėjusį šeštadienį Mažeikių aeroklubo pilotas Vidmantas Macevičius iš Klaipėdos avialinijų aerodromo parskaidrino ten visą žiemos sezoną išbuvusį lėktuvą „AN-2“. Skraidymo priemonei buvo atliekamas nepilnas kapitalinis remontas – kasmetinis ruošimas tinkamumo skristi periodinės patikros pažymėjimo pratęsimui.
Aeroklubo lėktuvui tinkamumas skristi galioja iki birželio pirmosios, iki tos datos laukiama atvykstant Civilinės aviacijos administracijos orlaivių skyriaus specialisto, kuris dar kartą patikrins lėktuvą, užpildys dokumentus ir metams pratęs tinkamumą eksploatuoti.
„Nors šuolių parašiutu sezoną pradėsime tik šį šeštadienį, vienas šuolis jau buvo atliktas – savo 210-ąjį šuolį parašiutu atliko aeroklubo sportininkas, mano entuziastingas pagalbininkas, aštuoniolikmetis anūkas Rytis Gabalis“, – sakė Mažeikių aeroklubo instruktorius Rimanats Morkūnas.

Sezonui pasiruošta
Vasaros sezonui paruoštas ir pats Julijono Kumpikevičiaus vardo aerodromas – nudažyti skydai, atnaujintos saugos juostos, prieigų ženklai, suderintas radijo ryšys.
„Praėjusį sezoną taip pat pradėjome nuo gegužės, jis baigėsi spalį, per tą laikotarpį šuolius parašiutu atliko apie keturis šimtus žmonių. Šuoliui atlikti užtenka dienos – iš ryto atvažiuoji, išmoksti, vakare iššoki iš lėktuvo ir važiuoji namo“, – sakė instruktorius.
Šuoliams parašiutu ir apžvalgos skrydžiams galima registruotis telefonu 8 686 70 374, taip pat visą informaciją galima sužinoti vietoje aeroklube.
Iki rudens aeroklubas dirbs daugiausia savaitgaliais, o naujasis sezonas, kuris prasideda šeštadienį, priklausomai nuo oro sąlygų, gali trukti iki lapkričio.

Registracija šuoliui +370 686 70 374

Santarve.lt